Guglbrskanje v tem primeru pomeni iskalni niz preko katerega iskalci naletijo na moj blog. Ni nujno da točno "zadanejo",... so pa blizu. :)...
Najbrž neblogerji ne vedo, da imamo blogerji možnost "v ozadju" svojega bloga videti veliko takšne in drugačne statistike, t.j. katere njegove objave so najbolj gledane, koliko je dnevnih obiskovalcev, od kod prihajajo, iz katerih blogov in bližnjic. Meni je najbolj zabavna statistika - "iskanje po ključnih besedah". Sama ji rečem guglbrskanje.
Včasih se prav nasmejim po kakšni poti iskalca gugl pripelje do mojega bloga.
Ne vem kaj je iskalec iskal pod naslovljeno omenjeno ključno besedo. Če sumim, da je iskal bodisi moj blog ali pa zelo znano knjigo bom ob tej priliki povedala, kako in zakaj sem si dala @ime.
Že res, da je moje ime tudi rožasto. Pa vendar nisem nikoli hotela, da me kličajo "tipično rožasto" in to tudi res nisem, niti mi ni bilo nikoli všeč, temveč prej zoprno.
Ko sem bolj za hec kot zares odprla svoj blog, sem si svoje @ime določila bolj ali manj naključno, brez velikega razmišljanja. Malo je bila to asociacija na moje ime, še bolj pa je na to vplivala meni zelo draga in "top 10 knjiga" - Ime rože, Umberto Eco. Spomnim se, da je bila ena od variant mojega blogerskega imena tudi Umbertina :), pa sem se še v istem trenutku premislila. Marsikdo bi namreč takoj pomislil na kakšno veliko fenico vsega italijanskega... nak, ... daleč od tega...
Knjigo "Ime rože" sem se najbolj zapomnila po napeti zgodbi,
po prvih sto straneh,.. ki težijo in so ufa.... prebiti se je treba skozi,..
..najbolj sem se jo zapomnila po opisu ljubljenja meniha z deklico
in mnogih razmišljanih o ljubezni.
Fantastična knjiga, vrhunska, vredna branja.
»Ljubezen je nenehna misel melanholične narave, ki izbruhne zaradi
premišljevanja in ponovnega premišljevanja o potezah, gibih ali navadah
nasprotnega spola; ta misel sicer na začetku ni bolezen, a se spremeni v
bolezen, ko zaradi nezadoščenosti postane obsesivna misel in posledica
je, da bolniku nenehno trzajo trepalnice, dihanje postane nepravilno,
zdaj je vesel, zdaj joka.«